შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ძალადობის ბრალდებით, 1 პირი - 2001 წელს დაბადებული ი.გ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 16 ოქტომბერს, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ლამბალოში, თანასოფლელს - 2002 წელს დაბადებულ თ.კ.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
სამართალდამცველებმა ი.გ. დანაშაულის ჩადენიდან მალევე, თბილისში დააკავეს.
გრძელდება გამოძიება დანაშაულში სავარაუდო მონაწილე სხვა პირთა გამოვლენისა და სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობის განსაზღვრის მიზნით.
ჯგუფურად ჩადენილ ძალადობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლის პირველი პრიმა ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative measures arrested one individual – I.G (date of birth: 2001) charged with violence.
The investigation established that on October 16, this year, in the village of Lambalo, Sagarejo Municipality, the accused verbally and physically assaulted a fellow villager T.K – date of birth: 2002.
Law enforcers arrested I.G in Tbilisi shortly after committing the crime.
The police conducted inquiries into the incident and the relevant examinations are scheduled. An investigation is underway to identify other persons allegedly involved in the crime and to establish criminal liability.
Investigation is underway into the fact of the violence committed by a group, the crime envisaged by the subparagraph “b” of the first prima part of the article 126, the Criminal Code of Georgia.